המאבק הכפול של טטיאנה: "אם אגורש, אני מפחדת שלא אשרוד"

טטיאנה דוקה המיוצגת ב-TLV Models, התבשרה לפני כמה שבועות שהיא חולה בסרטן. כעת היא נאבקת גם בדרישת המדינה לגרשה.

טטיאנה בת ה-18 הגיעה לישראל לפני כשלוש שנים ממולדובה, לאחר שאמה נישאה לגבר ישראלי. היא ואחיה החלו בתהליך לקבלת מעמד חוקי במדינה והם קיבלו מעמד של תושבים ארעיים. בזמן הזה היא הצטרפה לסוכנות הדוגמנות ונרשמה ללימודי פסיכומטרי. לפני כחודשיים הודיע בן הזוג של אמה למשרד הפנים כי הוא לא גר יחד איתה, ואנשי המשרד פתחו בהליכים לגירוש שלה ושל שני ילדיה, בהם טטיאנה, חזרה למולדובה.

ציפי אדיס עם טטיאנה בביה"ח במהלך הצילומים

בית החולים שניידר, שבו מאושפזת טטיאנה, שלח מכתב למשרד הפנים ובו הסביר שהיא נמצאת בסכנת חיים. במכתב הוסבר שגירוש למולדובה עלול להקטין את סיכויי ההחלמה שלה, מכיוון שבארץ, רמת הטיפול היא אחת המתקדמות בעולם. הסיפור הנוגע ללב לא נעלם מעיני התקשורת. מלבד כתבה בעיתון ידיעות אחרונות, כתבות בנושא שודרו גם בערוצים המובילים.

"אני מפחדת שיפסיקו את הטיפול בי"

"אני מרגישה חלק מהמדינה הזו ורוצה להתגייס כדי להיות חלק מהחברה הישראלית", ציינה טטיאנה, שמתמודדת עם המחלה ועם הדרישה לגרש אותה. "אני מפחדת עכשיו מבעיות עם הביטוח הלאומי וקופת החולים. אני מקבלת סטרואידים ועוברת כימותרפיה, ומפחדת שיפסיקו את הטיפול. הרפואה בישראל טובה, אני לא יכולה לחשוב מה אעשה אם אחזור למולדובה. שם לא יצליחו לטפל בי".

אנשי סוכנות הדוגמנות TLV Models מלווים את טטיאנה מאז שחלתה ומנסים לסייע לה במאבק ובהתמודדות עם הביורוקרטיה. משום שמצבה של המשפחה קשה מאוד, אנו בסוכנות מבקשים לגייס כסף מתרומות וקוראים לכם לפתוח את הארנק. תודה למשרד עו"ד ברק נוריאלי ועו"ד גיל זיסר שהצטרפו למאבק ותורמים לעניין.

לתרומות: בנק הפועלים, סניף 772, חשבון 368376 על שם TLV Models, עבור טטיאנה.

צפו בכתבות על טטיאנה ששודרו בערוץ 2 ובערוץ 10:

 
באפשרותך להשאיר תגובה, או טראקבק מהאתר שלך.

השאר תגובה

Designed for canvas art in Collaboration with Medical Tourism